Kongres Nowego Przemysłu 2019

Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T W Z Ż
Tomasz Huś

Tomasz Huś

prezes zarządu

PZU LAB

Prezes Zarządu PZU LAB SA, spółki inżynieryjnej z Grupy PZU dedykowanej do współpracy z klientami korporacyjnymi w zakresie aktywnego zarządzania poziomem ryzyka w ubezpieczeniach majątkowych. Równolegle jest dyrektorem do spraw strategii i rozwoju biznesu korporacyjnego w PZU SA.

Wieloletni konsultant w The Boston Consulting Group z szerokim portfolio projektów w sektorze bankowym, przemysłowym oraz FMCG. Międzynarodowe doświadczenie managerskie zdobywał również w branży e-commerce gdzie odpowiadał za rozwój nowych linii biznesowych oraz inkubację wewnętrznych start-upów.

Absolwent Politechniki Poznańskiej, na kierunku Automatyka i Robotyka. Publicysta i promotor gospodarki opartej na nowoczesnych technologiach. Jeden z liderów tworzenia polskiej strategii sztucznej inteligencji.

Bierze udział w sesjach:

  • Cyfryzacja w energetyce

    ZOBACZ WIĘCEJ
     

    Cyfryzacja w energetyce

    Digitalizacja jako jeden z głównych nurtów transformacji energetycznej. Narzędzia cyfrowe w bilansowaniu i obrocie energią elektryczną (zarządzanie popytem). Nowe modele funkcjonowania sieci energetycznej i rozliczeń. Informatyka i Internet rzeczy wspomagające pracę sieci elektroenergetycznych – wpływ na niezawodność i bezpieczeństwo zasilania. Zagrożenia związane z cyfryzacją (cyberprzestępczość) – bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej. Rozwój inteligentnego opomiarowania – Big Data w planowaniu strategii sprzedażowej spółek energetycznych. Nowe wymagania odbiorców.

  • Energia i finanse

    ZOBACZ WIĘCEJ
     

    Energia i finanse

    Banki komercyjne i europejskie instytucje finansowe wobec strategii inwestycyjnych największych firm i wobec trendów rozwojowych w energetyce. Stabilność regulacji krajowych i unijnych a warunki inwestowania w OZE. Środki, narzędzia i programy wspierające inwestycje w energetyce rozproszonej. Finansowanie inwestycji w energetyce opartej na węglu – bariery i możliwości. Potencjalna rola kapitału chińskiego. Narzędzia i programy finansowania miejskich inwestycji w dziedzinie zaopatrzenia w energię i media.

POWRÓT