Kongres Nowego Przemysłu 2019

Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T W Z Ż
Marcin Korolec

Marcin Korolec

minister środowiska w latach 2011-2013, prezes

Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych

Od kwietnia 2019 członek Zarządu Transport and Environment (europejskiej federacji organizacji pozarządowych promujących politykę zrównoważonego transportu). Od września 2016 Prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych - prawnik, wieloletni pracownik administracji państwowej. Od listopada 2013 do listopada 2015 roku był Pełnomocnikiem Rządu do spraw polityki klimatycznej, w latach 2011 – 1013 pełnił funkcję Ministra Środowiska oraz Wiceministra Gospodarki, w latach 2005 – 2011 (reprezentował Polskę podczas ponad 150 posiedzeń Rady Ministrów UE ds. Środowiska, Handlu, Konkurencyjności i Energii oraz był koordynatorem polskiej administracji w pracach OECD).

Był Prezydentem, organizowanej przez Organizację Narodów Zjednoczonych 19 Konferencji Stron Konwencji Klimatycznej – COP19 w Warszawie. Współprzewodniczył delegacji Unii Europejskiej podczas 17 Konferencji Konwencji Klimatycznej w Durbanie.

Marcin Korolec brał udział w procesie negocjacji o członkostwo Polski w Unii Europejskiej, jako Asystent i Doradca  Ministra Jana Kułakowskiego oraz Minister Danuty Hubner.

W latach 2010 - 2011 był członkiem Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. W 2011 wprowadził Polskę do Rady Administracyjnej Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA) w Abu Dhabi. Był współzałożycielem Zielonego Trójkąta Weimarskiego – współpracy Ministrów Środowiska Francji, Niemiec i Polski (2013), Reprezentował Polskę w Zarządzie Zielonym Funduszu Klimatycznym (Green Climate Fund) 2013 - 2015.

Bierze udział w sesjach:

  • Elektromobilność

    ZOBACZ WIĘCEJ
     

    Elektromobilność

    Wyzwania i problemy, szanse i korzyści dla sektora wynikające z rozwoju elektromobilności. Plany poszczególnych grup, ale także dużych graczy sektora paliwowego. Wymuszona ustawowo budowa stacji ładowania przez energetykę – jaka skala, skąd finansowanie. Jak wpłynie rozwój elektromobilności na sieć dystrybucyjną (potrzebne inwestycje, jakie, w jakim czasie, jak je sfinansować). Transport publiczny przed nowymi wyzwaniami. Organizacja systemu a jego efektywność. Jak samorządy inwestują w infrastrukturę do ładowania i pojazdy elektryczne.

POWRÓT