Kongres Nowego Przemysłu 2019

Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T W Z Ż
Krzysztof Tchórzewski

Krzysztof Tchórzewski

minister energii, Polska

Urodził się 19 maja 1950 r. w Rzążewie. Ukończył Politechnikę Warszawską, Wydział Elektryczny, kierunek Zabezpieczenia elektroenergetyczne.

Od 1974 r. do 1990 r. był pracownikiem PKP w Oddziale Zasilania Elektroenergetycznego w Siedlcach kolejno na stanowiskach od inżyniera elektromontera do naczelnika oddziału. W latach 1974-79 pracował także jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Siedlcach.

Od 1980 r. uczestniczył w ruchu NSZZ „Solidarność”. W 1981 r. był przewodniczącym Oddziału Siedleckiego NSZZ „Solidarność”. Od 1981 członek Stowarzyszenia Elektryków Polskich. W 1990 r. z rekomendacji Oddziału Siedleckiego NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze został powołany na Wojewodę Siedleckiego. 

Poseł na Sejm I, III, V, VI, VII, VIII kadencji. W tym czasie pełnił m.in. funkcję Wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Infrastruktury oraz Wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Handlu i Usług.

W latach 1997-2001 Sekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej. 

W listopadzie 2001 r. został powołany na Członka Zarządu PKP Energetyka spółka z o.o., a od stycznia 2002 r. został zatrudniony w na stanowisku Dyrektora Ekonomiczno-Finansowego tej spółki. 

Od 2002 r. do 2005 r. Radny Sejmiku Mazowieckiego.

Od 2 marca do 23 listopada 2007 r. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki.

Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi (1987), Krzyżem Kawalerskim (2001) i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2005).

1 grudnia 2015 r. Prezydent na wniosek Prezesa Rady Ministrów powołał Krzysztofa Tchórzewskiego na stanowisko Ministra Energii.

Bierze udział w sesjach:

  • Sesja inauguracyjna: Transformacja sektora energetycznego.

    ZOBACZ WIĘCEJ
     

    Sesja inauguracyjna: Transformacja sektora energetycznego.

    Obszary zmian w polskiej energetyce: nowe technologie, struktura własnościowa, system i rynek energii, regulacje. Zachodzące oraz projektowane (PEP2040) procesy w polskiej energetyce a międzynarodowe zobowiązania dotyczące ograniczania oddziaływania energetyki na środowisko. Aktualny i docelowy miks energii – kierunek i tempo zmian a bezpieczeństwo energetyczne kraju. Inwestycje w wytwarzaniu – rola OZE. Konieczne zmiany w systemie przesyłowym i dystrybucji.

POWRÓT