Kongres Nowego Przemysłu 2019

Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T W Z Ż
Grzegorz Wiśniewski

Grzegorz Wiśniewski

prezes zarządu

EC BREC Instytut Energetyki Odnawialnej Sp. z o.o.

Założyciel (2001) i prezes (do chwili obecnej) Instytutu Energetyki Odnawialnej (IEO) w Warszawie, były (1997-2004) dyrektor Centrum Komisji Europejskiej dla Regionu Morza Batyckiego ds. Odnawialnych Źródeł Energii (EC BREC). Specjalizuje się w technologiach OZE, polityce energetycznej, ekonomice energetyki i analizach rynku energii elektrycznej i ciepła.

Jest współautorem polskiej strategii dotyczącej energii odnawialnej (2001 r.) i kilkunastu raportów strategicznych dla rządu RP i Komisji Europejskiej. Był członkiem ManagEnergy Reflection Group (przewodniczący 2007-2008) - grupy doradczej Komisji Europejskiej w dziedzinie zrównoważonej energii. Uczestniczył, w pracach wielu organów doradczych na szczeblu rządowym, w tym był członkiem Komitetu Sterującego ds. Zaawansowanych Systemów Wykorzystania Energii w NCBiR, Zespołu Doradczego ds. rozwoju produkcji urządzeń dla energetyki odnawialnej, Komitetu Monitorującego POIŚ, Kapituły GreenEvo i innych.

Jest opiekunem merytorycznym  programu Studiów Podyplomowych  Energetyka Odnawialna dla biznesu: technologie, ekonomia, wdrożenia realizowanych w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej we współpracy z IEO. Na bieżąco monitoruje i analizuje rynek OZE, jego analizy od ponad dekady regularnie publikowane są na blogu „Odnawialnym” i szeroko upowszechniane i dyskutowane w mediach branżowych.

Od 2016 roku jest członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez Prezydenta RP. Jest laureatem tytułów: „Promotor energetyki odnawialnej” miesięcznika Czysta Energia oraz „Nowy Impuls’2014” Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł za wkład w rozwój koncepcji prosumenckich w energetyce odnawialnej. W 2015 roku został Laureatem tytułu „Człowiek Roku Polskiej Ekologii”.

 

Bierze udział w sesjach:

  • OZE – technologie, efektywność, wsparcie

    ZOBACZ WIĘCEJ
     

    OZE – technologie, efektywność, wsparcie

    Źródła odnawialne w polskim miksie energii i w polskiej polityce energetycznej. Energetyka rozproszona i prosumencka – warunki rozwoju, zachęty, bariery.

    Wsparcie inwestycji w OZE. Jak długo mają działać dotychczasowe systemy wsparcia OZE i kogeneracji? Aktualna i przyszła rola rynku mocy. Spodziewane efekty zmian w systemie wsparcia – według administracji, regulatora, biznesu.

POWRÓT