Prelegenci

B C D E G H K L Ł M N O P R S Ś T W Z
Jan Chlebowicz

Jan Chlebowicz

wiceprezes zarządu

Energa Obrót SA

Jan Chlebowicz od 11 lat związany z branżą energetyczną, ekspert w dziedzinie polityki energetycznej z doświadczeniem zdobywanym w czołowych międzynarodowych firmach doradczych oraz w największych krajowych grupach kapitałowych z branży elektroenergetycznej. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem energii, nowymi technologiami energetycznymi, inwestycjami w transgraniczną infrastrukturę przesyłową, prawem energetycznym oraz prawem pomocy publicznej. Jest autorem badań foresightowych dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa pracy krajowego systemu elektroenergetycznego w kontekście wyzwań związanych z wdrażaną przez Polskę, unijną polityką klimatyczno-energetyczną.

Od 2016 roku związany z Grupą ENERGA. Członek Komitetu Sterującego Programu Sektorowego PBSE NCBiR oraz szeregu zespołów eksperckich związanych z branżą energetyczną m.in.: zespołu ekspertów ds. polityki klimatyczno-energetycznej przy Narodowej Radzie Rozwoju oraz zespołu roboczego ds. wypracowania założeń do Polityki Energetycznej Polski do 2050 roku przy Zespole Trójstronnym ds. Branży Energetycznej. Doradca parlamentarny, ekspert komisji sejmowych w latach 2001-2007.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz seminarium doktorskiego z zakresu prawa finansowego WPiA UW, a także Wydziału Zautomatyzowanych Systemów Zarządzania Ruchem Kolejowym i Energetyki Technikum Transportu Kolejowego w Brześciu n. Bugiem (d. Średniej Szkoły Technicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego).

Bierze udział w sesjach:

  • ENERGETYKA NA RYNKU ELEKTROMOBILNOŚCI

    ZOBACZ WIĘCEJ
     

    ENERGETYKA NA RYNKU ELEKTROMOBILNOŚCI

    • Projekt ustawy o elektromobilności – stopień zaangażowania energetyki a spodziewane korzyści
    • Nowe zadania dla Operatorów Systemów Dystrybucyjnych (OSD). Nowe strumienie przychodów?
    • Ryzyko monopolizacji infrastruktury ładowania przez OSD
    • Elektromobilność i biznes. Zachęty dla inwestorów prywatnych
    • Polski samochód elektryczny? Plany koncernów motoryzacyjnych na polskim rynku
  • INNOWACJE ORAZ BADANIA I ROZWÓJ W ENERGETYCE cz.I

    ZOBACZ WIĘCEJ
     

    INNOWACJE ORAZ BADANIA I ROZWÓJ W ENERGETYCE cz.I

    • Kluczowe kierunki aktywności badawczo-rozwojowej (sprawność wytwarzania, digitalizacja i obniżanie kosztów wytwarzania, magazynowanie energii, technologie odnawialne, inne)
    • Nie tylko OZE, nie tylko wynalazki. Znaczenie rozwiązań modernizacyjnych w energetyce konwencjonalnej – ich wpływ na oddziaływanie energetyki na środowisko
    • Smart metering i smart grid – technologie w fazie rynkowej weryfikacji?
    • Elektromobilność, czyli wyzwanie rozwojowe dla sektora dystrybucji energii
POWRÓT